Director Executiv

bullet Ploiesti, str. Tache Ionescu, nr.13
bullet Tel: 0244.522.201
bullet Fax: 0244.523.471
bullet E-mail: secretariat@dspph.ro

Director Executiv Adj. Sanatate Publica

bullet Ploiesti, str. Tache Ionescu, nr.13
bullet Fax: 0244.407764
bullet E-mail: secretariat@dspph.ro

Serviciul Control in Sanatate Publica:

bullet Ploiesti, str. Tache Ionescu, nr.13
bullet Tel: 0244.407.779
bullet E-mal: dcsp@dspph.ro

Laborator

bullet Ploiesti, str.Transilvaniei, nr.2
bullet Tel: 0244.543.433
0244.543.818 ( centrala)
bullet Fax: 0244.546.226

Programul de functionare al DSP Prahova:

luni – joi:    08.00 – 16.30
vineri:        08.00 – 14.00

Program relatii cu publicul:

Luni – joi:   11.00 – 12.00

Program relatii cu publicul - Avize, Autorizari:

Luni – joi:   08.30 – 12.00

Program pentru public - Laborator:

Luni – joi:   08.00 – 12.00

Serviciul permanenta:

bullet Tel: 0745.633.707 (in afara orelor de program)

Telefoane utile - compartimente DSP Prahova

Birou Avize/Autorizari 0244.407.776
0244.407.761
Inspectia Sanitara 0244.407.779
0244.407.780
Igiena Scolara 0244.407.765
Igiena Mediului 0244.407.766
Secretariat 0244.522.201
Of. Juridic/ Relatii Cu Publicul 0244.407.760
Runos 0244.407.762
Cosuj 0244.407.765
Programe Promovarea Sanatatii 0244.407.773
Asist. Medicala/ Mama Si Copilul 0244.407.767
Epidemiologie 0244.594.624
Adimistrativ/ Achizitii 0244.407.774
Medicina Muncii 0244.407.766
Audit 0244.595.402
Contabilitate 0244.407.770
Statistica 0244.519.009
Poarta 0244.407.775

Adrese de mail - departamente DSP Prahova

DIRECTOR EXECUTIV secretariat@dspph.ro
DIR. EXECUTIV ADJ. ECONOMIC economic@dspph.ro
DIR. EXECUTIV ADJ. SANATATE PUBLICA secretariat@dspph.ro
CONTROL AL ASISTENTEI MEDICALE A MAMEI SI COPILULUI secretariat@dspph.ro
INSPECTIA SI CONTROLUL FACTORILOR DE RISC DIN MEDIUL DE VIATA SI MUNCA dcsp@dspph.ro ; sraafph@dspph.ro
RUNOS runos@dspph.ro
OF. JURIDIC juridic@dspph.ro
AUDIT INTERN audit@dspph.ro
STATISTICA SI INFORMATICA IN SANATATE PUBLICA statistica@dspph.ro
ASISTENTA MEDICALA SI PROGRAME programe@dspph.ro ; pn3@dspph.ro
ADMINISTRATIV SI MENTENANTA administrativ@dspph.ro
ACHIZITII PUBLICE licitatii@dspph.ro
SECRETARIAT secretariat@dspph.ro
EPIDEMIOLOGIE epidemiologie@dspph.ro
BACTERIOLOGIE bacteriologie@dspph.ro
TOXICOLOGIE toxicologie@dspph.ro
MEDICINA SCOLARA medicina_scolara@dspph.ro
BUGET buget@dspph.ro
COSUJ cosujph@dspph.ro